Левски разби Черно море във Варна с 4:1
3

Юношите младша възраст (набор 1996 г.) на Левски разгромиха Черно море с 4:1, в среща от 23-тия кръг на Елитната юношеска група до 17 г., която се игра във Варна.

В 38-ата Илия Димитров откри за „сините”, а в първите секунди след почивката удвои. 3:0 направи Иван Дянков в 60-ата. 13 минути по-късно Кристиян Пешков намали – 1:3. В 77-ата вратарят на Левски Николай Кръстев вкара куриозен гол от пряк свободен удар, изпълнен от центъра.

В класирането Левски продължава да е на второ място с 52 точки, с една по-малко от водача Славия, който днес победи Лудогорец с 1:0.

Днес се играят и мачовете от 26-ия кръг и на Елитната юношеска група до 19 г. Двубоят Левски – Ботев (Пд) обаче е изместен за 14 май.