„Левски“ с две чисти победи над „Черно море“ в елитните групи
4

Младите таланти от академията на „Левски“ записаха две победи като гост на „Черно море“ в елитните юношески групи без да допуснат гол във вратата си. При 17 годишните „сините“ се наложиха над „моряците“ с 1:0, а при 15 годишните победата бе повече от убедителна – 4:0.

В двубоя от 8-ия кръг на Елитната група до 17 години възпитаниците на треньора Красимир Петров стигнаха до победата над своя съперник с гол на Димитър Иванов в 75-та минута. „Левски“ е на второ място във временното класиране с 21 точки – на 3 след лидера „Септември“.

Съставът на „Левски“ U17:

Иван Андонов, Петър Войнов, Александър Георгиев, Константин Айдарски, Виктор Георгиев, Даниел Начев, Мартин Хайдаров, Ефе Али, Кръстьо Банев, Димитър Иванов, Марин Петков.

В Елитната група до 15 години, играчите на Петър Карачоров записаха осмата си победа в осмия мач от началото на сезона. Любомир Тодоров откри резултата в 16-та минута, а Костадин Калчев удвои в 25-та. Антоан Стоянов в 44-та и отново Любомир Тодоров в 55-та минути оформиха убедителната победа на „Левски“. „Сините“ имат само един допуснат гол от началото на първенството и имат четири точки преднина пред втория „ЦСКА-София“.