„Левски“ с две победи над „Етър“ в Елитните групи до 15 и до 17 г.
3

Юношеските формации на „Левски“ до 15 и до 17 години записаха победи над „Етър“ в 3-ия кръг на Елитните групи. Двата мача се играха на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“. 15 годишните вкараха победиха с 2:0, докато 17 годишните разгромиха своите връстници с 6:0!

За 15 годишните се разписаха Йоан Янев в 33-та и Адриан Райчев в 52-та минута от дузпа. Воденият от треньора Стоян Димов тим дели първото място в класирането с „ЦСКА-София“ с по 7 точки.

Съставът на „Левски“ U15:

22. Пламен Иванов, 25. Калоян Борунов (36 – 15. Део Дамянов), 26. Дейвид Михалев, 4. Виктор Любенов, 23. Ериан Благоев (68 – 3. Михаел Чиликов), 21. Никола Бандев, 10. Кристиян Йовов (68 – 19. Крис Златинов), 7. Александър Божилов (к), 14. Александър Маринов (57 – 20. Ники Гинчев), 11. Адриан Райчев, 8. Йоан Янев (50 – 6. Дейвид Джоров).

Възпитаниците на треньора Захари Сираков вкараха шест безответни гола на „Етър“ при 17 годишните! Хеттрик отбеляза Асен Митков (12-та, 24-та и 44-та минути). По едно попадение добавиха Антон Иванов (17-та минута), Николай Арахангелов ( 50-та минута) и Виктор Атанасов (82-ра минута). „Левски“ U17 е едноличен лидер в класирането с пълен актив от точки – 9, с две повече от втория „Славия“.

Съставът на „Левски“ U17:

1. Пламен Андреев (65 – 12. Калоян Славчев), 10. Емил Кьосов, 4. Димитър Андонов, 6. Денис Динев, 8. Атанас Йорданов, 19. Радослав Петров (46 – 15. Александър Асенов), 27. Асен Митков, 17. Николай Арахангелов, 7. Антон Иванов (68 – 5. Слави Чакъров), 21. Ивайло Марков (46 – 11. Виктор Атанасов), 9. Георги Атанасов (46 – 20. Виктор Добрев)