„Левски“ с победа и загуба от „Берое“ в елитните групи
3

Две от юношеските формации на „Левски“ записаха победа и загуба на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ в мачове с „Берое“ в елитните юношески групи. При 15 годишните „сините“ записаха втора поредна победа с 4:0, а 17 годишните загубиха от старозагорци с 1:2.

В Елитната група до 15 години, играчите на Петър Карачоров продължиха сто процентовия си актив, записвайки деветата си победа от началото на сезона. Костадин Калчев откри резултата в 4-та минута, а Симеон Василев удвои в 25-та. Отново Костадин Калчев в 22-та и Виктор Василев в 29-та минути оформиха убедителната победа на „Левски“. „Сините“ имат само един допуснат гол от началото на първенството и шест точки преднина пред втория „ЦСКА-София“.

Съставът на „Левски“ U15:

Йоан Загоров, Георги Коричков, Стилиан Бързачки (45 – Валентин Иванов), Слави Чакъров, Виктор Василев, Симеон Василев, Антоан Стоянов (54 – Калоян Михайлов), Любомир Тодоров (50 – Виктор Димитров), Костадин Калчев, Петко Панайотов, Марио Дадаков (50 – Велизар Радков).

В двубоя от 9-ия кръг на Елитната група до 17 години възпитаниците на треньора Красимир Петров загубиха с 1:2 от старозагорци. Единственото попадение за „сините“ бе дело на Марин Петков. „Левски“ е на трето място във временното класиране с 21 точки – на 6 след лидера „Септември“.