„Левски“ с победи за Купа БФС при 16 и 18 годишните
172

Юношите на „Левски“ до 16 и до 18 години продължават напред в турнира за Купата на БФС. „Левски“ U16 победи като гост „Ботев 57“, а 18 годишните се наложиха над „Царско село“ с класическото 3:0 на стадион „Георги Аспарухов“.

Възпитаниците на треньора Ахмед Хикмет решиха бързо двубоя в своя полза срещу връстниците си от „Ботев 57“ след четири попадения в първите 22 минути! Никола Бандев се разписа в 7-та и 17-та минути, а Адриан Райчев в 15-та и Преслав Бачев в 22-та минути добавиха по едно попадение. Бандев пък оформи хеттрика си в 73-та минута.

Съставът на „Левски“ U16: 1. Атанас Кехайов, 2. Ериан Благоев, 3. Георги Русинов, 4. Виктор Любенов (21 – 15. Део Дамянов), 5. Калоян Борунов, 6. Дейвид Михалев (41 – 14. Крис Златинов), 7. Георги Христанов (55 – 17. Ники Гинчев), 8. Алекс Александров (55 – 16. Кристиян Йовов), 9. Преслав Бачев (41 – 18. Йоан Янев), 10. Никола Бандев, 11. Адриан Райчев (41 – 13. Ангел Димитров).

„Левски“ U18 също не срещна особени проблеми при домакинството си на „Царско село“. Асен Митков откри резултата от дузпа в 12-та минута от дузпа, Любомир Тодоров удвои в 59-та, а Николай Арахангелов оформи крайния резултат в 85-та минута от дузпа.

Съставът на „Левски“ U18: Георги Панов, Никола Църовски (60 – Марио Дадаков), Денис Динев (45 – Слави Чакъров), Георги Коричков, Атанас Йорданов, Антоан Стоянов (78 – Николай Арахангелов), Цветомир Тодоров (60 – Александър Асенов), Асен Митков, Любомир Тодоров, Васил Димитров (70 – Виктор Атанасов), Антон Иванов (70 – Кристиан Красимиров).