Левски спечели с 4:1 вечното дерби при юношите старша възраст
3

Юношите старша възраст на Левски (набор 1995 г.) с треньор Георги Тодоров разгромиха ЦСКА с 4:1 в дербито на 17-ия кръг в Елитната група до 19 г. Мачът се игра на един от тренировъчните терени на „Герена”. "Сините" бяха далеч по-добрия отбор в двубоя и освен четирите гола, пропуснаха поне още толкова чисти положения, както и една дузпа.

Любомир Илиев се разписа за 1:0 в 25-ата минута, а Илия Димитров удвои аванса на домакините в 39-ата. Божидар Чорбаджийски върна едно попадение в 59-ата за 2:1. В 76-ата Борислав Цонев реализира с глава след центриране от ъглов удар. В 83-ата минута той пропусна да се разпише от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Владислав Мисяк. Все пак в продължението на двубоя Радослав Цонев реализира втора дузпа, отсъдена за нарушение срещу откъсващия се негов брат-близнак Борислав Цонев. Червен картон в ситуацията получи Чорбаджийски. След днешния мач Левски е водач в класирането с 41 точки, но с мач повече от втория Литекс.

Левски – ЦСКА 4:1
1:0 Любомир Илиев (25)
2:0 Илия Димитров (39)
2:1 Божидар Чорбаджийски (59)
3:1 Борислав Цонев (76)
4:1 Радослав Цонев (90-дузпа)

Левски: Александър Любенов, Ангел Захариев, Деян Иванов, Любомир Илиев, Мики Орачев, Радослав Цонев-капитан, Борислав Цонев (Вилиян Комитски), Никола Георгиев, Стивън Петков (Мартин Сандов), Илия Димитров (Сами Ел Джамал), Владислав Мисяк (Иван Дянков); Треньор: Георги Тодоров

ЦСКА: Радослав Костадинов, Асен Бойчев (Иван Иванов), Юлиян Чапаев, Божидар Чорбаджийски, Васил Попов, Димитър Маймунков-капитан, Петър Витанов, Пол Александров (Антонио Тилев), Никола Тодоров, Радой Божилов (Любен Пандев), Сава Савов (Александър Аспарухов); Треньор: Сашо Борисов

Съдии: Вихрен Манев, Димитър Русев, Павлин Михайлов (от София); Делегат на БФС: Стефан Първанов. Жълти картони: Илия Димитров, Никола Георгиев, Борислав Цонев (Левски); Димитър Маймунков, Асен Бойчев, Юлиян Чапаев (ЦСКА); Червен картон: Божидар Чорбаджийски (ЦСКА). София, ст. "Георги Аспарухов", помощен терен