Левски спечели вечното дерби при юношите
5

Левски победи вечния съперник ЦСКА с 1:0, в среща от първенството на Елитната юношеска група до 19 години, която се игра на стадион "Българска армия". Единственото попадение бе дело на Мики Орачев в 90-ата минута с удар от дъгата на наказателното поле.

"Сините" повече задържаха топката и на моменти имаха териториален превес, като с действията си изпъкнаха юношеските национали Радослав Цонев, Христофор Хубчев и Владислав Мисяк в средата на терена. Най-добрите възможности се откриха пред Кристофър Димитров и Любомир Илиев, отправил отблизо удар с глава, избит от вратаря на "червените" Радослав Костадинов.

След почивката Левски усили натиска. Добро положение за гол имаше Илия Димитров, който застраши Костадинов, но не успя да го преодолее. Домакините пък стигнаха до греда, а Антонио Илиев изби от голлинията. В последната минута падна и гола за Левски, дело на Мики Орачев, дошъл след корнер при контраатака с участието на реализатора и на резервата Мартин Сандов. Преди това Орачев в две контраатаки се оказа на върха на "сините" акции.

ЦСКА – Левски 0:1
Мики Орачев (90)

ЦСКА: Радослав Костадинов, Васил Попов, Юлиян Чапаев, Божидар Чорбаджийски, Емил Ботев, Димитър Маймунков-капитан, Сава Савов, Петър Витанов, Александър Аспарухов (Никола Тодоров), Радой Божилов, Анжело Йорданов (Пол Александров); Треньор: Сашо Борисов

Левски: Александър Любенов, Ангел Захариев, Деян Иванов, Любомир Илиев, Мики Орачев, Радослав Цонев, Христофор Хубчев-капитан, Владислав Мисяк (Светлин Колев), Иван Дянков (Мартин Сандов), Кристофър Димитров (Ерай Карадайъ), Илия Димитров (Антонио Илиев); Треньор: Георги Тодоров

Съдии: Вихрен Манев, Виктор Главински и Павлин Михайлов (от София)
Жълти картони: Божидар Чорбаджийски, Димитър Маймунков (ЦСКА); Любомир Илиев (Левски);